Yerel Gündem

Medya Köprüleri Diplomasi Akademisi Ders başı yaptı.

medya-kopruleri-diplomasi-akademisi-ders-basi-yapti

Gazeteciler Cemiyetinin öncülüğünde başlatılan, gazetecilere, mesleki  bilgi birikim kazandırmak ve hizmet içi eğitim sunmak amacıyla başlatılan Medya Köprüleri projesi, Eylül ayının ilk dersini yaptı.

AB Medya Köprüleri Projesi, Diplomasi Akademisi kapsamında  “Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile Türk Dışişleri Bakanlığı Yapısı ve Temel Mekanizmaları” konulu seminer ,  Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde  geniş katılımla gerçekleşti.  

Genç iletişimcilerin ve kıdemli gazetecilerin ilgi gösterdiği seminerde  ODTÜ Uluslararası ilişkiler Bölüm başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın,  Türk diplomasi tarihinde  yaşanmış anekdotlarla anlattığı ders, ilgiyle izlendi.

Türk  Dışişleri Bakanlığının, ve Türk Diplomatlarının dünyadaki diplomatlar nezdinde çok itibarlı ve üst seviyede olduklarına dikkat çeken , Prof Dr. Bağcı, Türk diplomatlarının ve Türk Dışişleri bakanlığının gücünün ve  itibarının  korunması gerektiğini vurguladı. 

Osmanlı imparatorluğundan günümüze ,Türk  Diplomatlarının, gayretli ve özverili çalıştıklarını, ülkemiz için çok önemli işler başardıklarını  anlatan Prof DR. Bağcı;  ‘1978- 1980 yılları arasında  Türk Dışişleri bakanlığımız, 44 şehit vermiştir. Canını hiçe sayarak öz veriyle çalışan diplomatlarımızın ve  Dışişleri Bakanlığımızın  hak ettiği itibar ve güce yeniden ulaştırılması gerekmektedir’ diye konuştu…

0 Comments

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*