Erkan Köse, Köşe Yazarları, Köşe Yazıları

FETO’NUN HİMMET PARALARI NEREYE GİTTİ?

fetonun-himmet-paralari-nereye-gitti

Son haftalarda Türkiye’nin gündemi ‘Partili Cumhur Başkanlık’ sistemi tartışmaları ile meşgul olduğundan FETO ile ilgili yazılarımıza biraz ara vermiştik. 

Şimdi Mecliste kabul edilen Anayasa değişikliğinin, Cumhur Başkanı’na onay için gönderilmesi bekleniyor… Cumhur Başkanı’nın yasayı onaylaması halinde, en geç 60 gün içinde Referandum yapılması gerekiyor. Anayasa değişikliği ile ilgili referandumun Nisan ayında yapılması planlanıyor ve buna göre de hazırlıklar başladı. 

Bu hazırlıklar devam ederken biz de gazeteci Ağabeyimiz Yılmaz Polat‘ ın, ibretlik bilgiler ve belgelerle donattığı ‘ABD’nin ÖZEL DİN GÖREVLİSİ’ adlı kitabından, FETO ile ilgili çarpıcı bilgileri siz okuyucularımızla paylaşmaya kaldığımız yeden devam edelim istedik…

Milenyum yayınlarınca yayımlanan Kitabın 61. Sayfasında : ‘Cemaatin Obama Seçim Kampanya bağışı’adılı bölümü, sizlerle paylaşacağım. Yazarımız Yılmaz POLAT’ın  çok önemli belgeler ışığında kaleme aldığı kitabında her başlık birbirinden çarpıcı ve birbirinden önemli konuları içeriyor:

…‘Gülen cemaati, 2012 yılına gelindiğinde ABD siyaseti içinde kendine hatırı sayılır bir yer yaptı. Cemaatin stratejisinde ‘yanlış at’ biye bir kavram yoktu. 2008 Başkanlık seçim kampanyasına dolarlar yağdıran Cemaat, 2012 seçim kampanyasına kadar bağış yapmaya devam etti.

Demokrat aday Barack Obama‘nın seçim kazandığı hemen hemen kesindi. Bir Önceki seçim kampanyasında olduğu gibi cemaat kesenin ağzını açtı, Obama’nın kampanyasına yüzbinlerce dolar bağış yaptı. 

Cemaat Obama kampanyasına yapılan bağış sıralamasında ABD çapında ilk 100 e girmeyi başardı.

Burak Yeneroğlu adlı işadamı, 2011 ve 2012 yıllarında yaptığı 652 bin 900 dolar bağışla 96’cı sırada yer aldı. (New York Times,Sep13,2012)

Bu son derece büyük bir rakamdı. Bağışta dereceye girenler Beyaz Saray’ın VIP (çok önemli kişiler) statüsünde girip Başkan ve yardımcılarının tanıdığı bir isim olurdu. 

Yeneroğlu ve Turkic American Alliance Başkanı Faruk Taban Başkan Obama’nın iftar yemeğine birlikte katıldı. Bağışlar Murat Güzel adlı işadamına da Gülen’in yaşadığı Pensilvanya bölgesinden Demokrat Parti delegeliği sağladı.

2012 Başkanlık seçiminden sonra Cemaat gazeteleri, Zaferin arkasındaki ‘gizli Türk Kahramanlar’ ortak başlığıyla, sanki Obama cemaatçi işadamlarının parasıyla seçilmiş gibi işadamı Yeneroğlu’nu, haber yaptı.

2008 yılında  Hilarry Clinton’ın kampanyasına da bağış yapan Yeneroğlu merkezi New Jersey eyaletinde bulunan Carlstandt’ ta bulunan ‘Bayrock Natural Stone’ adlı mermer şirketinin yöneticilerinden biriydi.’…

Yıllar sonra Obama ABD Başkanlık koltuğunu Trump’a bıraktı. Hilarry’ in kazanacağını telkin eden medyanın tutumuna karşın Trump ABD başkanlık koltuğuna oturdu. Acaba FETO, bu seçimlerde kimin kampanyasına ne kadar para bağışlamıştır? Merak etmiyor değiliz… Bu sorunun yanıtını Usta gazeteci Yılmaz Polat elbet Amerika’dan bildirir, diye umuyorum…

Cemaatin ülkemizden himmet paraları diye topladığı teberruların nerelere nasıl harcandığı ortada, inanç sahibi insanları kandırarak paralarını almak, onları kandırmak, hangi dinde yazıyor acaba?.. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihi Kastamonu ve Ankara  konuşmasını bir kez daha hatırlamamız gerekiyor: ‘Türkiye Cumhuriyeti  şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz; en doğru yol ilim yoludur…’.Biz Tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu tip yapılar din ve devlet düşmanı oldukları, Selçuklu ve Osmanlı’yı batırdığı için yasakladık

Başka söze gerek yok.

0 Comments

Reply your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*